بعد از چند مدت امروز میخوام مطلبی بنویسم تا دغدغه انتخاب یه سئوکار خوب با یه سئوکار آماتور رو تشخیص بدید و بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید.شاید بگید که چه تفاوتی داره سئو سایتتون رو چه شخصی با چه ابزاری و چه دانشی انجام بده ، ولی باید بدونید که خیلی مهمه تا سایتتون رو دست چه شخصی بدید تا براتون سئو کنه.

اگه بخوام بصورت واضح بیان کنم ، جدیدا من خیلی جاها مثه تلگرام خیلی از اشخاصی که اصلا علمی درباره سئو ندارند و کل سئو رو خرید بکلینک میدونن رو دیدم و واقعا خیلی تاسف بار شده که علم بی نهایت seo رو یک سری بی سواد تجزیه و تحلیل کنند و دربارش نظر بدند.

سئو یک علم بیشتر تجربی هست ، یعنی سئوکاری که تجربه ای نداشته باشه در زمینه سئو و سایت های قوی کار نکرده باشه هیچ علمی نمیتونه درباره seo داشته باشه.سئو رو نمیشه آموخت!مقالاتی که در اینترنت وجود دارند برخی تجزیه و تحلیل و نتیجه تست سایت ها و اشخاصی هست که در زمینه سئو فعالیت دارند و برخی نیز مواردی هست که خود گوگل اشاره کوچکی به مسئله ای کرده که این نکته یا الگوریتم رو بررسی و تجزیه و تحلیل کردند و به نتیجه مورد نظر رسیدند.

سئو

 

من در اینجا چند تا مورد براتون میگم تا بتونید تفاوت یک سئوکار حرفه ای با یک شخص معمولی رو درک کنید و بشناسید !

  1. نمونه کار قوی
    مهم ترین روش تشخیص اینکه سئو کار مورد نظرتون به چه اندازه حرفه ای می باشد اینه که ازش نمونه کار بخواین.نمونه کار قوی حرف یک سئوکاره!سئو کار خوب با نمونه کار صحبت میکنه!توجه کنید که نمونه کار قوی نه هر نمونه کاری …

  2. سئو کار خوب تضمین نمیده

    این مهمه که بدونید یک سئوکار خوب هیچوقت تضمینی برای حفظ و یا افزایش رتبه شما و ثابت نگه داشتنش در گوگل نمیده !سئو علمی است غیرقطعی و متغیر.ضمن اینکه در طول زمان وزن فاکتورها تغییر میکنه. پس هیچوقت نمیشه تضمین برای رتبه خاصی داد .

  3. نحوه برخورد و صحبت کردن سئو کار

    سئوکار خوب هیچوقت تضمین نمیده،هیچوقت نمیگه من میارمش ،هیچوقت قیمت خیلی پایین نسبت به بقیه سئوکارا نمیده تا پروژه رو بگیره (چون سئو زحمت میخواد)،هیچوقت کار بقیه رو زیر سوال نمیبره،هیچوقت نمونه کار الکی به مشتری نمیده و هیچوقت مدت زمان کم نمیگه (دیده شده میگن نهایت یک هفته کلمه رقابتیو میارم صفحه اول ! )

این سه مورد رو در انتخاب یک seokar خوب رعایت کنید هیچوقت به مشکل نخواهید خورد و بهترین نتیجه رو از سئو سایتتون بدست میارید.

چرا واقعا باید اینهمه وسواس به خرج بدیم؟

براتون یک مثال ساده میزنم،چند ماه پیش یک شخصی باهام تماس گرفت و از مشکلش برام گفت:
سلام،ما یک سایت مجله ای داریم و تقریبا یک سال هست که روش کار میکنیم و هزینه بالایی برای تولید محتوا قالب و سئو این سایت دادیم و هر روز مطالب اختصاصی برای سایت میزنیم اما متاسفانه هیچ ایندکس یا نتیجه ای در گوگل نداریم و باطبع هیچ بازدیدی هم بر روی سایتمون نداریم.ما چند جلسه با سئوکار سایتمون گذاشتیم و در هر جلسه مارو با جلماتی به مانند اینکه ( طول میکشه ایندکس بشه)(سایت مطلب کمی داره)(سایت نوپا هست)و … قانع کرده و هزینه ای از ما دریافت میکند.حالا ما میخواهیم بدونیم واقعا مشکل سایت ما چیه و ما چطوری میتونیم بازدید خوبی از گوگل بدست بیاریم.

من بعد از شنیدن توضیحات و ذریافت آدرس سایت به بررسی دلیل اینکه چرا سایتش 1 ساله ایندکس نشده پرداختم و بعد از یک یا دو دقیقه مشکلش رو متوجه شدم و دوباره تماس گرفتم:
سلام،در سورس تمامی صفحات سایت شما تگ NOINDEX,NOFOLLOW (یعنی به گوگل میگید که صفحات رو ایندکس نکنه و در وردپرس یک تیک ساده هست !) قرار داره که مانع از ایندکس صفحات شما در گوگل میشه!
این یک مثال ساده بود از شخصی که خودش رو سئوکار و وبمستر میدونست ولی هیچ علمی از سئو و مسائل پیش پا افتاده سایت نداشت و باعث ضرر 50 میلیونی برای یک سایت شده بود.

سعی کنید در انتخاب شخصی که میخواهید سایتتون رو بهش بسپارید عجله نکنید، پرسجو کنید موارد بالارو حتما از سئوکارتون بخواهید و سریع به ارسال دسترسی سایتتون اقدام نکنید 🙂